
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 3.2 mm |
| Thickness | 2.6924 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Max Length | 4.9 mm |
| Max Width | 3.5 mm |
| Min Length | 4.1 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
| Max Thickness | 2.7 mm |
| Min Thickness | 2.3 mm |
Stock: 544
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29386
Ext.Price$0.29386
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29386 | $0.29386 |
| 10 | $0.26407 | $2.64070 |
| 50 | $0.23731 | $11.86550 |
| 100 | $0.19083 | $19.08300 |
| 500 | $0.15345 | $76.72500 |
| 1000 | $0.14634 | $146.34000 |
| 3000 | $0.13955 | $418.65000 |
| 5000 | $0.13308 | $665.40000 |
